اخبار

واکنش علی رستمیان نماینده دلفان وسلسله در مجلس شورای اسلامی نسبت به اهانت یک خواننده زیر زمینی به قوم بزرگ لک

واکنش علی رستمیان نماینده دلفان وسلسله در مجلس شورای اسلامی نسبت به   اهانت یک خواننده زیر زمینی به قوم بزرگ لک
نماینده مردم دلفان و سلسله: انتشار یک آهنگ زیرزمینی نمی تواند ذره ای از ارزش های قوم اصیل"لک" را خدشه دار کند

  نماینده مردم دلفان و سلسله  :
انتشار یک آهنگ زیرزمینی نمی تواند ذره ای از ارزش های قوم اصیل"لک" را خدشه دار کند

گزارش دلفان امروز؛ پخش آهنگی سخیف و مبتذل در سبک رپ از خواننده ای زیرزمینی، بی هویت و گستاخ در فضای مجازی که با عبارات و کلماتی توهین آمیز قوم بزرگ لک را مورد هتاکی قرار داده است احساسات مردم مناطق لک نشین را به شدت جریحه دار نموده است.

علی رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که در ادامه آمده است به به این موضوع واکنش نشان داده است:

 سلام بر " قوم لک" ، رادمردان و شیرزنان تاریخ ساز و با فرهنگ دیار"مفرغ"

 سلام بر بزرگان خوش اصل و نسب ایتیوند و کاکاوند و گراوند و یوسفوند و کولیوند و بایروند و آدینه وند و جلیلوند و حسنوند و آزادبخت و ترکاشوند کاوشوند و زردلان و جلالوند و قیاسوند و عثمانوند و هوزمانند و شاهیوند و خواجه وند و ایل مافی و باجلان و بالاوند و ... در لرستان و کرمانشاه و ایلام و همدان و سراسر ایران و عراق و ترکیه و داغستان و آذربایجان.

 سلام بر زاگرس نشینان خوش اصل و نصب. سلام بر مهرگان کده در دامنه سر به فلک ساییده زاگرس . سلام بر باباطاهر و کریم خان و هزاران شهیر نام آور دیار مهرگان کده دیار لک نشینان با اصالت و فرهنگ.

 سلام بر هزاران هزار شهید دیار لکستان که از نهضت سرخ حسینی تا قیام سبز مهدوی بیعتشان  با آرمان های الهی دائم التجدید است. بی شک هتاکی ناجوانمردانه عده ای ناشناس و بی اصل و نصب و چنگ اندازی و بی حرمتی اشان به تاریخ و فرهنگ با اصالت قوم بزرگ لک ، که به دور از شئونات اخلاقی و به دور از انصاف و جوانمردی است و با انتشار یک آهنگ زیرزمینی که پر از بی حرمتی به لک های با فرهنگ خاصه در سلسله و دلفان است ، نمی تواند ذره ای از ارزش ها ی این قوم اصیل را خدشه دار کرده و نشان از زبونی و بی اطلاعی کسانی است که خواسته اند خورشیدی تابان را با فوت جهل و بی فرهنگی خویش خاموش کنند و چه به جا است بیان  این ضرب المثل در این فقره که" دریا به دهن سگ نجس نمی شود."

 قطعا به حکم شرع مقدس که می فرماید "... همانا گرامیترین شما در پیشگاه پروردگارتان با تقواترین شماست."  ؛ عقاید ناسیونالیستی و قومیت گرایی در گستره پهناور نظام جمهوری اسلامی ایران متاخر از دلبستگی به هنجارها ی شرعی و ایرانی اسلامی است، اما اگر کسی بخواهد اصالت و صلابت قوم بزرگ لک را بشناسد باید به تواریخی چون مجمل التواربخ گلستانه، تاریخ مغول، رستم التواریخ و ... بنگرد یا آن را از زبان اندیشمندان داخلی و خارجی چون رضا قلی خان هدایت، حمدالله مستوفی ، زین العابدین شیروانی، معین الدبن نطنز ی ، اسکندر بیگ ترکمان ، اسکار مان، ولادیمیر منیواسکی، حمید ایزدپناه ، ایرج کاظمی دلفانی و ... بشنود.

 اینجانب به عنوان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن این حرکت زشت و ناجوانمردانه از همه مراجع مسئول در این زمینه می خواهم که تمام تلاش خود را برای شناسایی عوامل بی فرهنگ  سازنده این آهنگ موهن که چنین خطای بزرگ و نابخشودنی از آنان سرزده به کار بسته و آن ها را به دست قدرتمند قانون بسپارند باشد که التیامی باشد بر احساسات و عواطف جریحه دار شده قوم بزرگ لک.

۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید